Gelin Saçı Felaketinden Kaçınma Yolları

Hepimizin bildiği gibi,  her gelin düğün gününde muhteşem görünmek ister. Hıçkırıkları önlemek önceden planlamayı zorunlu kılıyor. Saç uzmanlarından oluşan ekibimiz, resim güzelliğinde buklelerle sadece güzel görünmekle kalmayıp, aynı zamanda kendinizi çok iyi hissedeceksiniz.
Deneyimli uzmanlarımız, size bu büyük günde gelin saçı facialarından nasıl kaçınırsınız konulu bir rehber hazırladı.

Gelinlik daima birinci önceliktir ve saçlarınızla uyum içerisinde olması genel görünümünüzü etkilemesi açısından önemlidir. Düğün öncesi yapılacak aptalca bir seçim, felakete açılan bir kapıdır.

Yeni renkleri ve tarzlara denemeye büyük bir hayır. Saç stilistinizle randevu öncesi bazı küçük konuları göz ardı etmeyin.

Büyük günden önce

Renklerle deney yapmaktan kaçının

Düğün öncesi yeni bir renk denemeye kocaman bir HAYIR! Eğer beğenirseniz bu çok hoş olurdu. Ancak beğenmezseniz, hayatınızın bu en önemli gününe gölge düşmüş olacak, Saçınızdan nasıl nefret ettiğinizi çekilecek resimlerden hayatınız boyunca unutamayacaksınız.

Eğer yeni bir renk denemek istiyorsanız, bunu büyük günden 3 ay önce yapın. Böylece, eğer bu rengi severseniz bu deneyimi yaşar, evlilik öncesi tekrar yaptırırsınız.

Yeni bir tarz denemeyin

Sadece düğünün bir hafta öncesi uzun buklelerinizi kısacık bir kesim ile değiştirmek, felakete açılan kapıdır.

Eğer radikal bir değişiklik yapmayı planlıyorsanız dikkat etmeniz gereken bir kaç ayrıntı var. Gelinliğiniz düşündüğünüz tarza uygun olarak seçildi mi? Saç aksesuarları ve duvak nasıl duracak? Saç tasarımcınızdan tavsiye aldınız mı? Eğer yeni stilden hoşlanmazsanız saçlarınızı düğün öncesi geri kurtarabilecek misiniz?

Kuaförünüzde/saç stilistinizden randevu alın
Her şeyi unutabilirsiniz ancak saç stilistinizden randevu almayı mutlaka ama mutlaka unutmayın!

Evliliklerin yoğun olduğu mevsimde, saç stilistlerinin özellikle Cumartesi sabahı randevuları altın değerindedir. Dört beş ay öncesinden hep düğün günü için, hem de prova için randevunuzu almayı unutmayın.

Provalar hayati öneme sahiptir. Saç stilistiniz bir kaç farklı görünüm için aksesuar ve duvak ile çalışma yapabilir. Bu denemeler çerçevesinde, size en iyi giden stili yakalayabilirsiniz. Böylece düğün gecesi görünümünüzün bir film karesi güzelliğinde olmasını garanti altına alabilirsiniz.

Sıcak uygulaması

Hepimiz biliriz ki, saç kurutucular ve düzleştirici fön uygulamaları her gün yapılmaması gereken uygulamalardır.
Düğün saçı yapımında bir hafta öncesinde, kaliteli bir ısıya karşı koruyucu sprey alın ve buklelerinizi koruma altına alın.