Düğününüzün kimliği “DAVETİYE”, Davetiye Seçimi, Davetiye Listesi

Düğününüzün kimliği “DAVETİYE”

davetiye-secimi-01

Yakınlarınıza düğün tarihinizi duyurmanın en yaygın ve klasik yolu davetiye göndermektir. Davetiyenizin şekli, rengi ve tasarımı sizin düğününüze verdiğiniz önemi göstereceğinden, bir hata yapmamak için seçim yaparken profesyonel destek almanızda yarar vardır. Özellikle dikkat etmeniz gereken en önemli konu zamanı doğru kullanmanızdır. Seçim, hazırlık ve dağıtım süresini doğru ayarlamalısınız.

 

 

davetiye-secimi-02Günümüzde organizasyon firmaları düğün hazırlığındaki çiftlerin hayatını her geçen gün daha da kolaylaştırıyorlar. Sundukları hizmet paketinde cathering hizmetinden süslemeye, davetiyeden nikâh şekerleri seçimine kadar her türlü ihtiyacı karşılamayı hedefliyorlar. Davetiye seçiminizi birlikte yaparak hem zamandan tasarruf sağlamış hem de düğün konseptinin bütünlüğünü garantilemiş olursunuz. Eğer tören organizasyonunu siz planlıyorsanız önerimiz bu işte uzmanlaşmış firmalarla görüşmeniz… Önerilerini dinleyin, onlara düğün töreninizi doğru anlatın. Böylece sizi ve tarzınızı, beklentilerinizi doğru algılayıp, doğru seçimi yapmanıza daha etkin destek vereceklerdir.

 

davetiye-secimi-03

Davetiyeler çok çeşitli renk, tasarım ve fiyat aralığında çiftlerin beğenisine sunuluyor. Mümkün olduğunca çok alternatif görmeniz sizin için avantajlıdır. Değişik dokulu kağıt seçeneklerini, yazı karakterlerini, metin örneklerini ve kreasyonları inceleyin. Fiyatlarını karşılaştırın. Düğününüz sırasında kullanacağınız isim ve teşekkür kartları ile mönülerinizin davetiyelerinizle uyumlu olması açısından aynı anda yaptırmanız, hem kolaylık, hem de ekonomi sağlayacaktır. Eğer nikah şekerleri için ayrı bir bütçe ayırmak niyetinde değilseniz. Davetiye kartlarınızın üzerine yerleştirilebilecek şeker ya da lavanta kesecikleri sizin için doğru seçim olacaktır.

 

Davetiye seçiminizde göz önüne almanız gerekenlerden biri de davetiyenizin düğün töreninizin genel konseptine uygun olmasıdır. Örneğin büyük ve gösterişli bir davetiye sade nikah töreninize uymayabilir. Eğer büyük ve şaşalı bir düğün düşünüyorsanız seçeceğiniz çok sade bir davetiye düğününüzün konsepti açısından fikir verici olmayacaktır. Aynı şekilde davetiyenizin rengi, kağıt türü düğününüzü yansıtmalıdır.

Davetiye işin kolay kısmı, bir hafta sonra hazırlanır; düşüncesindeyseniz hemen bu fikrinizden vaz geçmelisiniz. Davetiyelerinizin basım süresi, tekrar okunmaları ve düzeltmeleri bazı durumlarda tahminizden uzun sürebilir. Bu nedenle hazırlıklarınıza en az iki ay önceden başlamanız gerekmektedir. Ayrıca hemen hemen her çiftin yaşadığı konuk listesi problemi de davetiyelerin tamamlanma sürecini uzatacaktır.

 

 

davetiye-secimi-04Müstakbel eşiniz ve siz davetiyelerin tasarım ve planlama aşamasında, konukların belirlenmesinde zaman zaman kararsızlıklar yaşayabilirsiniz. Bu durumun size zaman kaybettireceğini aklınızdan çıkarmayın. Ayrıca kendi hazırlayacağınız listenin yanında sizin ve müstakbel eşinizin anne babası için de davetiye konterejanı ayırmanız gerekmekte.